Ben 10 Ultimate Alien

Ben 10: Ultimate Alien

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Ben 10: Ultimate Alien
Ben 10 Ultimate Alien.png
Format Animasyon / Aksiyon
Yaratıcı Duncan Rouleau
Joe Casey
Joe Kelly
Steven T. Seagle
Oyuncular Yuri Lowenthal
Ashley Johnson
Greg Cipes
Dee Bradley Baker
John DiMaggio
Vyvan Pham
Paul Eiding
Seslendiren Fatih Özkul (Ben)
Damla Özüduru (Gwen)
Harun Can (Kevin)
Halit Cumalı (Aggregor)
Ülke ABD
Sezon sayısı 3
Bölüm sayısı 52 (36 yayınlandı) (Bölüm listesi)
Prodüksiyon
Yöneticiyapımcı Glen Murakami
Editör Dwayne McDuffie † (2010-2011)
Yapım şirketi Cartoon Network Studios
Yayın bilgileri
Kanal Cartoon Network
Yayın tarihi 23 Nisan 2010 – devam ediyor
Durumu Dönen seri
Kronoloji
Önce gelen Ben 10: Alien Force

Ben 10: Ultimate Alien (TürkçeBen 10: Üstün Uzaylı), Amerikan animasyon televizyon dizisi Man of Action tarafından yapılmıştır. 26 Mart 2010 tarihinde biten Ben 10 Alien Force’un devamıdır.Cartoon Network (Türkiye)’de 30 Ağustos 2011 tarihinde yayınlanmaya başlamıştır.İkinci sezonu 30 Eylül 2011 tarihinde Cartoon Network (Türkiye)’de yayınlanmaya başlamıştır Artık Ben 16 yaşındadır. Omnitrix yerine Ultimatrix vardır. Bu yeni DNA silahı ile artık hem yeni uzaylılara hem de eski uzaylılarına dönüşebilmektedir.Ultimatrix, tesisatçı rozetleri ile iletişim aracı olarakta kullanılabilir.

Konu başlıkları

[gizle]

Konusu

Ben , Gwen ve Kevin Vilgax ‘ı yendiler.Ben Vilgax ‘ı yendikten sonra gündelik tesisatçı işine geri döner. Ama Jimmy adlı bir çocuğun onun uzaylılara dönüştüğü resimleri ve videoları internete yayınlar. Bunun sonucu bütün dünya Ben ‘in kahraman olduğunu öğrenirler.Ben artık ünlü bir kahramandır.Agreggor adında bir Osmosian, 5 uzaylı formunun enerjisini emip evrenin en güçlü uzaylısı olma planını öğrendiklerinde ben ve arkadaşları,5 uzaylıyı güvenli bir şekilde gezegenlerine göndermek isterler.ama aggregor o 5 uzaylıyı bulmuştur.enerjilerini emerek Ultimate Aggregora dönüşür.ben 10 ve arkadaşları onu durdurmaya çalışırlar…

Ben 10

Benjamin büyük babası Max Tennyson ve kuzeni Gwen Tennyson la beraber çıktığı piknikte ormana düşen bir meteor benzeri taşın içinden omnitrix çıkar ve Benjaminin koluna yapışır ve DNA sını tetikler. Büyüyüp normal bir yaşantıya dönen Ben 10 için yeniden kahraman olma zamanı gelmiştir. Ben, Gwen ve Kevın la birlikte yepyeni düşmanlarla savaşır. Omnitrix evrim geçirir ve daha güçlü uzaylılara dönüşür.

Karakterler

 • Benjamin (Ben) Kirby Tennyson: 16 yaşındadır. Artık Omnitrix yerine “Ultimatrix” vardır. Dünyada artık Kahramanlığı biliniyordur. Gençler ve çocuklar ona hayranken yetişkinler ona güvenmemektedir. Artık Ultimate uzaylı olabilir.Enerji çekirdeğini bulursa evrendeki bütün uzaylılara dönüşebilir.
 • Gwendolyn (Gwen) Tennyson: 16 yaşındadır. Ben’in kuzeni ve Kevin’ın kız arkadaşıdır.enerji ve sihir ustasıdır
 • Kevin Ethan Levin: 17 yaşındadır.Gwen’e aşıktır.Dokunduğu maddeye dönüşebilme yeteneğine sahiptir.Dönüştüğü maddeleri istediği şekle sokabilir.Örneğin; elini kılıç şekline getirebilir. Ve ekleme yapabilir mesele kopan bir taşa dünüşüm yerine tekrar takabilir
 • Maxwell (Max) Tennyson: 65-66 yaşındadır.Ben’in ve Gwen’in büyükbabasıdır.
 • Julie Yamamoto: 16 yaşındadır.Ben’in kız arkadaşıdır.Gemi ile birlikte Ben için yardım eden biri olur.Ben’i dünyada kahramanlığını destekler. İlk olarak Ben ‘i bu seride öpmüştür.
 • Cooper Daniels:15 yaşındadır.Uzun boylu, kaslı ve yakışıklıdır.Kevin’ın Ultimate Kevin formundan eski haline gelmesine yardım etmiştir.Gwen onu yanağından öpmüştür.
 • Jimmy Jones : 10 yaşındadır.Ben (Ten)’in büyük bir hayranıdır. Onun uzaylılarını internete yayınlayıp onun ünlü olmasını sağlamıştır. Aynı Ben ‘in ceketinden giyer.

Kötü karakterler

 • Aggregor: Yeni bir kötüdür.İlk olarak Fame (Şöhret) adlı bölümde ortaya çıkmıştır.Kevin gibi bir Osmosian ‘dır.Ben ‘in uzaylılarının enerjisini emmek için sürekli Ben ‘i yakalamaya çalışır.
 • Ultimate Aggregor: Aggregor ‘un mutasyona uğramış halidir.Vücudu Kevin gibi düzensiz değildir.Bu formdayken çok güçlüdür.Onu Ultimate Kevin durdurmuştur.
 • Ultimate Kevin: Kevin,ultimate aggregor’u durdurmak için Ben’in ultimatrixinin ejerjisini emerek kendisinin yaratık formuna getirmiştir.daha sonra aggregora saldırarak onun enerjisini emmiştir.ama başka osmosianların enerjisini emmek onları çıldıttığından kevinda çıldırmıştır.daha sonra geri döndüğünde ultimate echo echo durdurmuştur onu.tekrar iyi olmuştur.
 • Dr. Animo:Ben’in eski bir düşmanıdır. İlk defa 5. bölümde ortaya çıkmıştır.Onu Fırtına Beyin durdurmuştur.
 • Kaptan Nemessis:Kötü Bir Süper Kahramandır. 9. Bölümde Görülmüştür.Kahve bağımlısı gibi görünür.Onu Water Hazard durdurmuştur.
 • Zombozo:Eski bir düşmandır.Onu Gwen durdurmuştur.
 • Ebedi Şovalyeler:Hala kötü olan ebedi şovalyeler Ben ‘i yok etmek istiyorlar.Onları Rath durdurmuştur
 • Vulkanus: Zombozo ve Charmcaster ile Ben ‘i yok etmek için gelmiştir.Onu Ultimate Büyük Korku durdurmuştur.
 • Büyük Korku Soyu: Büyük Korku Soyu Map of Infinity adlı bölümde Ben’e saldırmışlardır. Onları Ultimate Echo Echo durdurmuşdur.

Kötü karakterlerin Ekran Görüntüleri

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: